Pohybová evoluce

Ucelený pohybový program, založený na znalostech lidského těla, zkušenostech z oblasti vývojové kineziologie, funkčního tréninku, a především z praxe.  Co je důležitější, než přirozený pohyb a co může být důležitější, než ho provádět jednoduše, efektivně a správně?

Inspirujme se u dětí

Inspirací nechť nám jsou naši nejmenší. Děti od narození do jednoho roku života se plynule „krůček po krůčku“ dostanou z lehu na zádech, přes převalení, lezení, sed do stoje, a veškeré pohyby jsou takřka dokonalé. Na základní škole usedneme do lavic, začneme se sportem a je zle.

Tělo má svůj pohybový systém, jenž si vždy najde tu nejjednodušší cestu. Stejně tak si tělo upraví své pohybové programy na základě denních činností a nás pak například bolí záda, máme předsunutou bradu, nebo ploché nohy.

Miminka jsou nepoznamenaná špatnými pohybovými stereotypy a tak tělo funguje dle základních nezměněných principů.

Opět funkční trénink

Myšlenkou funkčního tréninku, jenž je druhou částí pohybové evoluce, je provádění pohybových aktivit z denního života a především jejich zdokonalování. Ať už zvedáte tašku s nákupem, řežete dříví, nebo usedáte na židli, nemusíte se tím vždy ničit. Stačí málo k tomu, jak se srovnat při chůzi aby se nám nepropadala nožní klenba, jak docílit optimálního zakřivení páteře pro odstranění bolesti zad, anebo jak se nadechnout.

Mimořádnost pohybové evoluce

Pohybová evoluce je cvičební program, kde se naučíte poznávat své tělo jako celek složený z několika částí. Projdete si cviky, které jste si absolvovali už jako malí, a postupně přejdete do současnosti do funkčního tréninku. Cvičební program je poskládán z kombinace cviků z vývojové kineziologie, jogy, pilates a funkčního tréninku. Nic nejde bez potu a dřiny, vždyť i to je přirozené. Postupně se naučíte měnit své pohybové návyky během dne, které vedou k dokonalosti a harmonii.

Tělo pracuje ve třech rovinách. Fyzické, psychické a energetické. Vše je propojeno a tak není možné dosáhnout oné dokonalosti a harmonie, pokud jedna z rovin zaostává. Během cvičení se tedy dostaneme i k relaxačním technikám a meditacím.

Tělo ani mysl nezná hranice…