Cvičení podle Mojžíšové

Proč Mojžíšová?

Pojmenována po Ludmile Mojžíšové, která se zabývala odstraňováním funkčních poruch pohybového aparátu a postupně vyvinula vlastní metodu, která spočívá v kombinaci vyrovnávacích cvičení, mobilizací žeber a uvolňování kostrče.

K čemu cvičení?

Metoda původně pro sportovce. Časem bylo zjištěno, že cvičení má vliv na zmírnění bolesti hlavy, zmírnění menstruačních bolestí a řadě pacientek se podařilo otěhotnět, ačkoli před tím byly dlouze léčeny na neplodnost. Tak vešla do podvědomí v současnost a vzhledem k velkému množství párů, které mají problém s otěhotněním, cvičí podle Mojžíšové mnohé s žen.

Princip cvičení.

Soubor 22 cviků je zaměřen především na mobilizaci páteře. Při dnešním sedavém zaměstnání jde o účinné cvičení a nemusí být vždy účelem otěhotnět. Cviky podle Mojžíšové jsou sestaveny tak, aby na sebe plynule navazovaly. Začíná se uvolněním krční páteře a sestupně přechází až na kostrč. Klidné, plynulé cvičení využívají nejen fyzioterapeuti, osobní trenéři, ale velmi jednoduše si sestavu zacvičíte i vy samy doma.

Jak začít?

Jedna z cest je navštívit odborníka, další stáhnout cviky z internetu a pustit se do programu sám. Není to těžké, ovšem jisté zákonitosti by měly být zachovány a dodržovány. Ať si už tak unavená záda nezruinujete. Popis u obrázku je vždy velmi stručný a jednoduchý, ono taky číst půlstránkový popis – koho by to bavilo. Ideální doba na cvičení je po ránu, kdy dochází k velkému prokrvení svalů podél páteře a dosáhnete tak ideálního probuzení a začátku dne.

Doba cvičení?

Záleží na vaší vůli, ale do 20 minut máte odcvičeno a hurá na snídani. Při cvičení nesmí nic bolet, všechny pohyby jsou prováděny tahem a věřím, že některé pohyby si vysloveně zamilujete J

Cviky dle Mojžíšové

Popisovat a uvádět by byla zbytečnost, neb jiní už byly rychlejší a najdete – li zajímavý zdroj, obrázky jsou čitelné a dobře pochopitelné.

Závěrem

Určitě má smysl cvičit i v případě, že vašim zájmem není počít miminko. Nejde o zázračné cviky, nicméně jedny z nejlepších pro vaše záda.